Vaša cesta k draviu, telesnej pohode a radostnému životu
Vaša cesta k draviu, telesnej pohode a radostnému životu
LifeWave je Vašou cestou k zdraviu, telesnej pohode a radostnému životu Independent LifeWave distributor
LifeWave je Vašou cestou k zdraviu, telesnej pohode a radostnému životu      Independent LifeWave distributor

Rok 2017 je pre alergikov zatiaľ najhorší. Môže za to stres aj otepľovanie

 


Alergiou podľa všetkého trpí čím ďalej viac ľudí: najrýchlejšie počet stúpa pri alergii na arašidy, hneď ďalšie na rade sú tie sezónne. "Asi to má čo robiť s hygienou," vysvetľuje americký lekár Clifford Bassett vo videu pre Business Insider. "Mnoho štúdií naznačilo, že prehnané umývanie a príliš čisté životné prostredie počas prvého roka života neprospievajú imunitnému systému."

Navyše malé deti trávia čím ďalej viac času v mestách, kde je to s peľovými alergiami paradoxne horšie ako na vidieku. Smog pomáha rýchlejšiemu šíreniu peľov a nečistoty vo vzduchu zase zhoršujú astmu, píše iDNES.

 

Robíme si to sami?
"Tento rok to naozaj nie je žiadna sláva," potvrdil magazínu Lifehacker tiež Šujan Patel, špecialista na alergológiu a imunológiu z New York University. Má vysvetlenie, prečo sa sezónne alergie každoročne zhoršujú: "Z veľkej časti za to môže globálne otepľovanie a hromadenie skleníkových plynov, hlavne oxidu uhličitého, v atmosfére. Oxid uhličitý podporuje rast rastlín a tie potom začínajú skôr a vo väčšom množstve uvoľňovať pele. "Peľová sezóna zároveň trvá dlhšie.

Vplyv klimatických zmien na rastliny a poťažmo na alergikov už potvrdilo viacero výskumov. Štúdia publikovaná v odbornom časopise Climatewire sa zamerala na sennú nádchu v Európe - počet ľudí, čo ňou trpia, sa vraj kvôli globálnemu otepľovaniu môže v budúcnosti zdvojnásobiť. A bude to práve kvôli oxidu uhličitému. Skupina amerických výskumníkov zase hľadala dôvod, prečo sa v Štátoch zhoršuje alergia na dubový peľ a pri čím ďalej viac ľudí sa preklápa aj v astma. Pravdepodobne je to kvôli extrémnym zmenám klímy.

 

K tomu patria aj výkyvy počasia. "K väčšej produkcii peľu prispieva mierna zima aj abnormálne vysoké jarné teploty," vysvetľuje Patel. Ak počas zimy veľmi nemrzne, začne peľová sezóna skôr. Ešte pred jej nástupom navyše čím ďalej viac ľudí trpí symptómami, ktoré sú podobné tým alergickým. "Pri výrazných zmenách a hlavne poklesoch teplôt sa môže objaviť vazomotorická nádcha," uviedla pre web Prevention alergologička Purvi Parikhová. Laicky povedané: zápal v nose, ktorý sa prejavuje rovnako, ako keby nás dráždili alergény.

 

Pozor na životný štýl
Za všetkým nie sú len globálne zmeny, alergia môže spustiť alebo zhoršiť aj náš spôsob života. Tak napríklad nadmerný stres je s nimi previazaný hneď niekoľkými spôsobmi. Znižuje odolnosť proti zápalom a dlhodobo aj proti podráždeniu slizníc, takže nádchu alebo pálenie očí prežívame horšie. Vedci z University of Mississippi navyše zistili, že stresové hormóny priamo podporujú tvorbu imunoglobulínu E, teda protilátok v krvi, ktoré spôsobujú alergické reakcie.

 

Alergické príznaky môže podporiť aj alkohol, a nemusíte pritom byť alergickí priamo na neho. Alkoholické nápoje totiž obsahujú histamín, hormón, ktorý máme v tele bežne, ale ktorý vo zvýšenom množstve môže vyvolať sennú nádchu, astmu alebo bronchitídu. Pridajte k tomu pele v ovzduší a trebárs aj miernu intoleranciu na pšenicu alebo konzervanty v pití - a z letného posedenia v záhradke je alergikova nočná mora. Podobne sa to má aj s fajčením, ktoré v spojení s peľom ešte viac dráždi pľúca a sliznice.

Vrátiť sa späť - ALERGIE

 

Patentovaná technológia LifeWave náplastí  - vyššia forma fototerapie. Už starí Gréci a Rimania používali svetlo, aby zistili, ako sa dajú jeho prostredníctvom liečiť rôzne ochorenia. Ako to funguje u LifeWave náplastí .... 

Biofotónové náplaste

 

Biofotónove náplaste - Dr. Veronika Königswieser

Tajomstvo biofotónových náplastí

Dr. Veronika Königswieser

 

Obnova a dorastenie chrupavky - spôsob lepenia

 

Glutatión - výsledky klinickej štúdie

 

Alergie - účinná a rýchla pomoc pomocou akupunktúrnych náplastí

 

100 % záruka vrátenia peňazí

Anrufen

E-Mail