LIfeWave Slovakia - Independent LIfeWave distribútor
LIfeWave Slovakia - Independent LIfeWave distribútor
LifeWave je Vašou cestou k zdraviu, telesnej pohode a radostnému životu Independent LifeWave distributor
LifeWave je Vašou cestou k zdraviu, telesnej pohode a radostnému životu      Independent LifeWave distributor

KARNOZÍN – CARNOSINE - štúdia

 

Carnosine označovaný ako “úžasná anti-aging živina” je to dipeptid molekula zložená z 2 aminokyselín: beta-alanin a L-histidin.

Po prvý krát bol karnozín izolovaný z mäsového extraktu ruskými vedcami v roku 1900. [1]. Je to molekula prirodzene sa vyskytujúca 


v mozgu, srdcovom svale, v žalúdku, obličkách a vo veľkom množstve v kostrovom svalstve[2]. Veľa štúdií o biologických a biochemických účinkoch karnozínu sa domnievajú, že majú antioxidačné účinky, likvidujúce voľné radikály[3].

Voľné radikály sú nebezpečné u produktov normálneho metabolického procesu konvertujúceho potravu v energiu. Voľné radikály sú vysoko reaktívne nestále molekuly, ktoré spôsobujú poškodenie našich buniek, čo vedie k vnútornému starnutiu, ako aj k viditeľným znakom vonkajšieho starnutia. Naše telá vytvárajú voľné radikály ako časť normálnych chemických procesov, ktoré sa odohrávajú v našich telách, akým je napríklad dýchanie. Vonkajšie zdroje voľných radikálov zahŕňajú:

  • UV žiarenie (slnečné žiarenie)
  • Znečistenie spôsobené výparovými plynmi z áut, priemyslom a pesticídmi
  • Röntgenové lúče
  • Stres
  • Namáhavé cvičenie
  • Fajčenie

Karnozín ako aj jeho “tanečný partner” glutatión je antioxidant , ktorý poskytuje vnútornú ochranu proti škodlivým účinkom voľných radikálov, potláča deštruktívne voľné elektróny v týchto molekulách. Balansovanie medzi voľnými radikálmi a antioxidantami môže byť ľahko narušené z akéhokoľvek dôvodu, akým je napr.


ak je telo pod stresom, bojuje proti infekcii alebo zápalu, alebo sa lieči zo zranenia, v takom prípade sú generované ďalšie voľné radikály. Voľné radikály sa tiež tvoria, ak je telo vystavené cigaretovému dymu, alkoholu, ultrafialovému svetlu, ťažkým kovom, znečistenému vzduchu, pesticídom, potravinárskym aditívam (prídavné látky), a iným toxínom v životnom prostredí.

 

Voľné radikály sú základnou príčinou mnohých ochorení v tele [4].

tiež jedným z najdôležitejších možných príčin starnutia a stareckých ochorení[5]. Literatúra ukazuje, že vznik a vývoj starnutia úzko súvisí s voľnými radikálmi spôsobujúcimi poškodenie buniek [5].

 

Poškodenie voľnými radikálmi vedie k nestabilite a zlyhaniu buniek, v dôsledku čoho vznikajú senilné ochorenia, ako je ateroskleróza, cukrovka, Alzheimerova choroba, senilný šedý zákal .

 

Výskum biologických a biochemických účinkov antioxidantov likvidujúcich molekuly voľných radikálov, ako je glutatión a karnozín sa ukázalo, že tieto zlúčeniny majú schopnosť chrániť bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov, a preto by mohli pôsobiť na normalizáciu funkcie v bunkovom metabolizme, a preto slúžia ako endogénne zlúčeniny proti starnutiu .

Rozsiahly predbežný výskum ruských, japonských, nemeckých a austrálskych vedcov preukázali, že


karnozín množstvo blahodarných účinkov vrátane zvýšenia svalovej sily a vytrvalosti, ochrana proti radiačnému poškodeniu, zlepšenie imunity a zníženie zápalu, ochrana proti tvorbe vredov a ich liečba, liečba popálenín, podpora hojenia rán po chirurgických zákrokoch, zlepšenie vzhľadu, atď

 

Recenzia, Quinn et al [6], naznačuje, že karnozín a súvisiace dipeptidy možno považovať za vodorozpustný náprotivok k v tuku -rozpustných antioxidantov, ako je vitamín E a slúži k ochrane buniek pred oxidačným poškodením. Poukazujú na početné štúdie, ktoré preukázali silné a špecifické anti oxidačné vlastnosti týchto zlúčenín a to ako na úrovni tkanív tak aj orgánov. Popisujú, že karnozín a súvisiace dipeptidy zohrávajú celý rad úloh, ako sú neurotransmisia, modulácia
enzymatickej aktivity a detoxikácia tela od ťažkých kovov. Oni tiež opisujú, že tieto zlúčeniny majú antihypertenzívne, imunomodulačné účinky, hojenie rán a antineoplastické účinky.

thttp://www.lifewave.com/pdf/Research/Research-CarnosinePatchesImprove.pdf

 

Vďaka lepeniu nontransdermálnej náplaste  Y –AGE CARNOSINE si naše telo začne tvoriť telu vlastný karnozín !!!

 

viac o karnozíne a nontransdermálnej LifeWave náplasti

Y –AGE CARNOSINE tu

Biofotónové náplaste

 

Biofotónove náplaste - Dr. Veronika Königswieser

Tajomstvo biofotónových náplastí

Dr. Veronika Königswieser

 

Obnova a dorastenie chrupavky - spôsob lepenia

 

Glutatión - výsledky klinickej štúdie

 

Alergie - účinná a rýchla pomoc pomocou akupunktúrnych náplastí

 

100 % záruka vrátenia peňazí

Anrufen

E-Mail